Tenis stołowy

2 min. czytaniaostatnia aktualizacja: 07.31.2024

Tenis stołowy (znany też jako ping-pong) – gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu.

Piłeczka może uderzyć o stół tylko raz (na połowie przeciwnika), niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza, tak jak to ma miejsce w tenisie. Punkty przyznawane są m.in. za uderzenia, których przeciwnik nie odebrał. Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport.

GDZIE ZNALEŹĆ TĘ DYSCYPLINĘ ORAZ POSZCZEGÓLNE ZAKŁADY?

Na naszej stronie sts.pl znajdziesz dyscypliny sportowe na pionowym pasku po lewej stronie (1). Możesz wybrać interesujące Cię spotkanie po rozwinięciu zakładki (2). Po wybraniu dyscypliny, oraz określonej ligi/pucharu/zawodów możesz przeszukać pełną ofertę lub wybrać filtrowanie po zakładzie, który Cię interesuje, rozwijąjąc listę (czerwona strzałka). Ukaże Ci się lista wszystkich aktualnie dostępnych zakładów związanych z tym sportem (3). Możesz także wyszukać spotkanie wpisując nazwę drużyny/zawodnika za pomocą lupy na górnym pasku (4).

1. Po zalogowaniu, na pasku szybkiego dostępu na dole strony, wejdź w zakładkę "Sporty":

1. Wybierz interesujący Cię sport (w tym przypadku będzie to Tenis Stołowy):

1. Wybierz interesujące Cię zawody w tej dziedzinie sportu:

1. Wyświetlą Ci się aktualne zakłady w dyscyplinie Futbolu Amerykańskiego, możesz skorzystać także z opcji filtrowania po zakładzie:

ZAKŁADY NA TENIS STOŁOWY
Zwycięzca

Zakład na zwycięzcę spotkania

Liczba setów na przewagi

Zakład na liczbę setów na przewagi, czyli ile setów będzie powyżej 11 punktów.

5. set - liczba punktów nieparzysta / parzysta

Zakład na parzystą/nieparzystą liczbę punktów w piątym secie.

Dokładny wynik
Zakład na dokładny wynik końcowy spotkania

5. set - handicap punktowy

Zakład na to, który zawodnik wygra 5 set z uwzględnieniem handicapu (np. zakład "Robles A. -4.5" oznacza, że zawodnikowi Robles odejmujemy 4,5 punktów od ilości uzyskanych w 5 secie)

5. set - liczba punktów

Zakład na liczbę punktów 2 piątym secie mniej niż/ więcej niż.

Liczba setów

Zakład na sumę liczby setów w meczu.

3. set - wyścig do 10. punktów

Zakład na zawodnika, który pierwszy zdobędzie 10 punktów w 3 secie.

4. set 8. punkt - zwycięzca

Zakład na to, kto zdobędzie ósmy punkt w czwartym secie.

np. 3:4, następny zdobyty punkt na wynik 4:4, wygrany zakład to Szudi A. zdobył on 8 punkt.